KONST / Litografier / Färglitografi 6253083
nr 625 3083
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi , Pierre Olofsson (1921-1996). Sign. 63/200, 16x91
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.900 kr
måndag 22 februari 2010
2.800 kr
2.600 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)